Глава НБУ розповів яке майбутнє чекає ПриватБанк

У Національному банку сподіваються, що наступний глава Приватбанку буде готувати банк до входження в його капітал міжнародних інвесторів і продовжувати очищення банку від токсичних активів.

Про це повідомляє Finance.

Глава НБУ Яків Смолій розповів, що банк відновив стабільну роботу і продовжує працювати з населенням.

«Олександр Шлапак, який очолив ПриватБанк у складний для банку перехідний період після банкрутства і забезпечив його безперебійну операційну діяльність, вже подав заяву про відставку. Головними завданнями його наступника ми бачимо продовження стратегії розвитку державного банку, підготовку Приватбанку до успішного входження в його капітал міжнародних стратегічних інвесторів через кілька років і продовження очищення банку від токсичних активів», – сказав Яків Смолій.

Також він додав, що все, щодо активів, які вимагають реструктуризації, це дійсно зобов’язання колишніх власників провести реструктуризацію портфеля до кінця червня.

«Наскільки нам відомо, банк найняв консалтингову компанію, яка повинна здійснити цю роботу, провівши відповідні переговори з колишніми власниками банку. У разі невиконання існує процедура роботи з проблемними активами. Це повинен робити банк, що повинен робити власник (Мінфін – ред.). Нацбанк свою роботу виконав. Але якщо буде потрібна допомога, то ми як регулятор долучимося до цієї процедури», – зазначив глава НБУ.